Festyn Rodzinny w Rejowcu Fabrycznym - galeria

PDF Drukuj Email
sobota, 07 czerwca 2014 00:00

07 czerwca 2014 r. w Rejowcu Fabrycznym na terenie pięknego zabytkowego parku odbył się Festyn Rodzinny na rzecz obchodów Międzynarodowego Dnia Rodziny objętego honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego z Małżonką. Organizatorem Festynu był Burmistrz Miasta Rejowiec Fabryczny oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

W imprezie wzięły udział rodziny objęte wsparciem ośrodka. Oprawę muzyczną festynu zapewnił nam niezawodny pan Marcin Janczyk, który poprowadził również gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. Rodziny miały okazje zmierzyć się w różnych konkurencjach sportowych.

W programie festynu nie zabrakło też części kulturowo-artystycznej; obchody rodzinnego święta uświetnił pokaz pn.”Ginące zawody – dawne rzemiosło: garncarstwo” w wykonaniu Pana Artura Żołnacza. Zawód, który niegdyś był jednym z najważniejszych, obecnie trochę zapomniany. Pokaz miał na celu przybliżyć tajniki garncarstwa, by każdy z widzów mógł dowiedzieć się jak powstają gliniane dzbany. Pokaz toczenia na drewnianym kole, cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i dorosłych.

Na festynie nie mogło tez zabraknąć poczęstunku w postaci pysznych pączków, słodyczy i pieczonej kiełbaski, której zapach roznosił się po całym parku.

Poczęstunek był przygotowany dzięki wsparciu sponsorów: właściciela Piekarni w Rejowcu Fabrycznym – Pana Dariusza Łusiaka, Apteki „Nowa” - Pana Marka Plewy i Pana Krzysztofa Radeckiego, Zakładu Przetwórstwa Mięsnego „Ryjek” oraz Pana Mariana Leszczyńskiego właściciela sklepu „Minimarket”.

Festyn oprócz dobrej zabawy miał na celu zacieśnienie więzi między rodzicami a dziećmi, propagowaniem zdrowego stylu życia oraz integrację ze środowiskiem lokalnym. Był okazją do potwierdzenia, jak ważne są dobre relacje między rodzicami oraz między starszym a młodszym pokoleniem.

Przez cały czas imprezie przyświecało słońce, które było świetnym uzupełnieniem prawdziwie radosnej, rodzinnej atmosfery wspólnie spędzonego sobotniego popołudnia.

 
joomla templateinternet security reviews

Kontakt:

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W REJOWCU FABRYCZNYM

ul. Lubelska 24 22-170 Rejowiec Fabryczny
tel./fax +48 82 56-63-013
e-mail:
mopsrf@rejowiec.pl

Agriculture template by kaspersky review