Wydano pierwsze paczki żywnościowe w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2017!

PDF Drukuj Email
wtorek, 21 listopada 2017 13:53

W dniu 31 października 2017 r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Rejowcu Fabrycznym została wydawana pierwsza partia żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2017 dla osób, które otrzymały skierowania i które zostały zakwalifikowane do odbioru żywności. Pomoc żywnościową dla 535 osób rozdysponowało Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Osiedla Błonie w Lublinie na zlecenie Banku Żywności.

 

W okresie od października 2017 roku do czerwca 2018 roku grupa najuboższych mieszkańców Rejowca Fabrycznego, otrzyma pomoc żywnościową w ramach POPŻ 2014-2020 realizowanego w Podprogramie 2017. W trakcie całego trwania Podprogramu 2017 zostaną przekazane następujące artykuły: groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, wiórki buraków, powidła śliwkowe, makaron jajeczny, makaron kukurydziany, ryż, kasza gryczana, herbatniki, mleko, ser, szynka drobiowa, szynka wieprzowa, pasztet wieprzowy, filet z makreli, cukier biały, fasola biała, olej rzepakowy. Artykuły spożywcze przekazywane będą systematycznie w formie paczek żywnościowych.

Pomoc żywnościowa udzielana jest na podstawie skierowania uprawniającego do otrzymania pomocy żywnościowej wydawanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rejowcu Fabrycznym. Pomoc żywnościowa oraz realizowane działania towarzyszące w ramach POPŻ udzielane są osobom, które z powodu trudnej sytuacji i niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie odpowiedniego wyżywienia. Pomoc otrzymują osoby/rodziny znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji (np. ubóstwo, sieroctwo, bezdomność, bezrobocie, niepełnosprawność długotrwała lub ciężka choroba) oraz których dochód nie przekracza 200 % kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej (zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 lipca 2015 r. w sprawie zweryfikowania kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej), czyli: 1268 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej oraz 1028 zł w przypadku osoby w rodzinie.

Osoby, które nie zdążały do tej pory zapisać się do Programu, a spełniają jego warunki, mogą w dalszym ciągu do niego przystąpić, a przysługującą żywność otrzymają w innym terminie.

Informacje o kolejnych terminach odbioru żywności będą rozpowszechnione w formie plakatów na tablicach ogłoszeniowych oraz na stronie internetowej tutejszego ośrodka pomocy.

 

Urząd Miasta/Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rejowcu Fabrycznym

 

 

 

 
joomla templateinternet security reviews

Kontakt:

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W REJOWCU FABRYCZNYM

ul. Lubelska 24 22-170 Rejowiec Fabryczny
tel./fax +48 82 56-63-013
e-mail:
mopsrf@rejowiec.pl

Agriculture template by kaspersky review